Dlaczego chorujemy – spojrzenie wg nowych metod uzdrawiania

with Brak komentarzy

Co choroba chce nam przekazać? Skąd się biorą choroby i CZY musimy chorować? Dlaczego w świecie zwierząt choroby występują z dużo mniejszą częstotliwością niż u ludzi? Czy jesteśmy słabszym gatunkiem?  Jaka w tym logika?   Jak wyleczyć „nieuleczalne” ?

 

Te i inne pytania nieraz pojawiały się w głowach wielu ludzi na przestrzeni dziejów. Odkąd ludzkość osiągnęła świadomość na tyle poważną, by zacząć szukać przyczyn i skutków, zastanawiano się, skąd się biorą choroby, jak je leczyć i jak im zapobiegać.
Już szamani plemienny mieli swoje skuteczne sposoby na uzdrowienie – przekazali współczesnej nauce również swoją spuściznę, inspirując Berta Hellingera do jego odkryć.
Starożytni Chińczycy tysiące lat obserwacji poświecili na sformułowanie sposobów skutecznego zapobiegania chorobom, tworząc Tradycyjną Medycynę Chińską ( w skrócie: TCM). Wg tej tradycji dobry lekarz, wart swojego wynagrodzenia, to lekarz, które pacjent nie choruje. A na dworze cesarza lekarz tracił głowę, jeśli cesarz zachorował. Dlatego też sztuka utrzymywania harmonii i zdrowia oraz zapobieganie chorobom stoją w TCM na najwyższym poziomie. Jednak to ostatnie dekady przyniosły w tym obszarze najbardziej oszałamiające wyniki: w dobie internetu i szybkiej wymianie informacji, wiele odkryć i badań mogło być połączonych i wyłoniła się z nich nadzieja na skuteczne metodę.

 

A gdyby tak okazało się, że od ok. 30 lat rozwijane są i opracowane metody leczenia, oparte na najnowszych odkryciach wielu dziedzin nauki?  Te interdyscyplinarne metody podchodzą do człowieka holistycznie, stawiając na równi wpływ psychiki, biologii a nawet fizyki kwantowej.

 

Do tych metod zaliczają się między innymi:
  • Nowa Medycyna Germańska
  • Totalna Biologia / Recall Healling
  • Ustawienia Systemowe wg Berta Hellingera
  • Nowa Biologia wg Bruca Liptona
  • Metoda Radykalnego Wybaczania
  • techniki oddechowe: Rebirthing / oddychanie holotropowe
  • Analiza Bioenergetyczna wg Alexandra Lowena
Ich autorzy i współtwórcy to m.in. takie znane postacie jak dr Ryke Geerd Hamer, dr Clauda Sabbah, dr Gilbert Renauld, Gerard Athias, Bert Hellinger, Bruce Lipton, Kurt Tepperwein, Leonard Orr, Louisy L. Hay…
Poszczególne metody opiszę w serii artykułów, traktujących o nadrzędnej idei: człowiek jako całość, na wszystkich poziomach, w pełnej harmonii ze swoimi emocjami, celami i historią przodków odpowiada za zdrowe i pełne życie.

Leave a Reply